Senar El yazısı

Mimarlık ve İç Mimarlık

Gerekli fonksiyonlarla tasarımı en iyi şekilde birleştirilerek, detay ve üç boyutlu sunum destekleriyle, sağlıklı, kaliteli ve şık yaşam alanlarının tasarlanması. Mimari, iç mimari, peyzaj, statik, elektrik, tesisat, projelerinin birbirleriyle uyum sağlanarak birlikte bir bütün oluşturularak tasarımın tamamlanmasıdır. Ayrıca uygulama safhasında hazırlık yapılarak en az hata ve en az değişiklikle projelerin oluşturulması amaçlanmaktadır.

  • Tasarım
  • Mimari Proje Çizimi ve Onayı
  • Tadilat ve Yenileme Projeleri Çizimi
  • Cephe Görselleştirme
  • İç Mimari Tasarım ve Uygulamaları
  • İç Mekan Görselleştirme

Mimarlık İç Mimarlık Nedir?

Mimari’de ve iç mimaride, insan kullanımı için mekanlar tasarlanır. Konutlar, ofisler veya diğer mekanlar gibi çeşitli binaları tasarlamak, restore etmek veya yeniden düzenlemek için sanat ve bilimi harmanlanır.

Tasarım Stratejisi;

Bir Mimar için bir projenin ilk adımı, müşteri ile görüşülerek mekânsal ve estetik ihtiyaçlar konuşulur. Gerekli fikirler ve öneriler sunulur.

Müşteri bir bina yapmaya karar verdikten sonra konsept tasarımına geçilir. Bu aşamada, binanın alanını kullanmanın en iyi yolunu bulmaya ve tasarlamaya çalışılır.

Tasarım taslakları, mimarinin ve iç mimarinin genel düzeninin yanı sıra duvar yerleşimi, pencereler, kapılar, sıhhi tesisat, elektrik, havalandırma, yapısal vurgular, renkler ve hatta belki de mobilyalar içerir. Elle çizim yapılabilir, ancak taslakları oluşturmak için bilgisayar tasarımı ve çizim (CAD) mimarisi programlarının yanı sıra yapı bilgisi modelleme (BİM) de kullanılır.

 

Mimarlık Nedir-1?
Mimarlık Nedir-2?

Bina tamamlandığında nasıl görüneceğini görselleştirmelerine yardımcı olmak için müşteriye örnek görüntüler sunulur. Bu noktada, müşteriniz için işin aşamalarının tamamlanmasını bekleyebilecekleri bir program da hazırlanabilir. Ayrıca projenin yaklaşık maliyeti de hesaplanır.

Planlar ve cepheler onaylandıktan sonra işlevsel ayrıntılara girilir. Bu, dolapları, duvar detaylarını, pencereleri, özel mutfakları ve banyoları, döşemeyi, boyayı vb. içerebilir.

Burada ayrıca, tasarımın imar ve şehircilik kurallarına uygunluğu sağlanır. Belediye onayı için projeler tam takım olarak onaya sunulur. Belediye onayından sonra ruhsat alınarak inşaat aşamasına geçilir.

Bize Ulaşın